Pięć gwiazdek Michela

W najbliższych dniach opiszę Ci mój punkt widzenia na punktowanie i noty degustacyjne win, a teraz jako przystawkę przedstawię prawdziwą historię pana Mieczysława Sommeliera. Poszukując inspiracji do tekstu o ocenianiu win trafiłem na poniższy tekst sprzed dwóch lat. I tak to dzięki blogowi pana Mieczysława robotę na dzisiaj mam już wykonaną. Przyjemnej lektury!

 

Dzień dobry Państwu. Możecie tego nie wiedzieć, ale ongiś byłem sommelierem w restauracji w jednym z 5-gwiazdkowych hoteli w Kołobrzegu. Gdy przychodziłem tam do pracy zastałem tam bardzo źle dobrane karty win. Wina były kompletnie niedopasowane do siebie, szampany zbyt drogie, nie było balansu. Postanowiłem więc, że wezmę sprawy w swoje ręce i prędko uprzątnę ten burdel. Wprowadziłem nowe wina odpowiadające ofercie dań w restauracji oraz dodałem tańsze odpowiedniki szampanów czyli wina musujące w cenach przystępnych dla każdego. Jak wiadomo najlepszą rzeczą którą wymyśliła ludzkość jest szampan. Ciężko jest bez niego żyć więc dobrze, że można nabyć też tańsze wina musujące. Wprowadziłem w tejże restauracji wino musujące marki Michel z Biedronki. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę gdyż wina Michel kupowane w restauracji za 25zł były 40-krotnie częściej nabywane niż najtańszy szampan w ofercie, który kosztował 300zł! Ja w podzięce dostałem wtedy dyplom uznania od dyrektora oraz zdobyłem ogólny szacunek u sommelierów z całej Polski! W końcu w tym wszystkim chodzi o interes. Korzystając z okazji chciałbym pokrótce opisać i zrecenzować powyższe wino. Wino Michel demi-doux produkowane jest przez polską winiarnię Bartex. Można je nabyć w Biedronce za 4,99zł. Po otwarciu butelki jak w każdym dobrym szampanie uderza eksplozja bąbelków. Michel posiada przepiękną żółtą barwę ze złotym refleksem. Na podniebieniu łagodnieje, staje się pełen finezji. Kubki smakowe ogarnia owocowa świeżość. Bukiet bogaty jest w owoce cytrusowe oraz kwiaty uzupełnione nutami drewna. Wino te cechuje się wyśmienitym, długim finiszem oraz niezwykłą świeżością. Dojrzewając odkrywa wspaniały aromat świeżo pieczonych bułeczek. Jest to niezwykle majestatyczny trunek, który w ustach emanuje ciepłem oraz dojrzałym zrównoważeniem. Jak widzicie nie byłoby wstydem chodzić z butelką Michela po przepięknych uliczkach oraz zakątkach Paryża, Rzymu czy Barcelony. Trunek ten choć nasz – polski, niekiedy równać się może z najlepszymi szampanami takimi jak Cristal, Krug czy chociażby Veuve Clicquot a czasem, pod pewnymi względami je nawet przewyższa! Już nie trzeba jeździć do domów szampana w Reims czy Épernay we Francji, żeby skosztować przyzwoitego trunku na światowym poziomie. Ja z mojej strony gorąco polecam te wino tak koneserom jak i dopiero raczkującym w świecie trunków osobom. Z wyrazami szacunku. Sommelier Mieczysław.

 

Pisownię pana Mieczysława zachowałem w oryginale. Pod tą recenzją widniało 118 komentarzy fanów. Zazdroszczę takiego feedbacku i dołączam do wyrazów szacunku sommelierów z całej Polski. Z opisu pana Mieczysława wyłania się faworyt nadchodzącego Grand Prix Magazynu Wino w kategorii Najlepsze wino musujące do 5 złotych. Nareszcie trunek polski Michel  przewyższający 200 razy droższego szampana – dostępny tylko w najlepszych 5-gwiazdkowych hotelach na terenie kraju.

Dla ochłodzenia gorącej od bąbelków głowy – niestety w panelu degustacyjnym win musujących sommeliera Wiesława Wszywki wino Michel przegrało z gazowaną wódką i Sowietskoje Igristoje…

Pamiętaj – Ty też możesz zostać sommelierem!

 

PS W najbliższych dniach spodziewaj się poważniejszego i dłuższego tekstu o krytykach winiarskich i ocenach punktowych za wina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *